Axie Infinity (AXS) Nedir? Nasıl Çalışır?

Blokzincirinin oyun sektöründe kullanıldığı projelerden biri olan Axie Infinity, blokzinciri tabanlı savaş oyundur. Oyuncular, Pokemon benzeri dijital yaratıklar (Axie’ler) sahiplenerek, bu Axie’leri yetiştirebilir, alıp satabilir ve rakipleri ile savaştırabilir.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Çalışır?

Axie Infinity, Ethereum blokzincirini kullanan, blokzinciri tabanlı bir oyundur. Platformunun ana dijital varlığı AXS Ethereum blokzincirinde oluşturulmuş bir ERC20 akıllı kontrattır. Oyunun temel taşlarından biri olan Axie’ler ise blokzinciri tabanlı oyunlar ve NTF’ler için tercih edilen ERC721 akıllı kontratı olarak oluşturulmuştur.

Axie’ler, özelleştirilebilen, değiştirilebilen parçalara sahiptir. Oyuncular kendi Axie’lerini oluşturabildikleri gibi, diğer oyuncular tarafından satışa sunulan varlıkları da satın alabilirler.

Axi Infinity oyununu oynayabilmek için Sky Mavis tarafından geliştirilen oyun platformuna giriş yapmalı, platformun cüzdanı Ronin Wallet’a AXS transferi yaptıktan sonra hesabınızı oluşturmalısınız. Ronin Wallet’ı https://welcome.skymavis.com/create-wallet/ adresinden Chrome tabanlı tarayıcılarda ve Firefox’ta tarayıcı eklentisi olarak kurabilirsiniz.

Cüzdanınızı oluşturduktan ve cüzdanıza AXS transfer ettikten sonra https://app.axieinfinity.com/marketplace/ adresinden oyun hesabınızı oluşturmalı ve e-posta adresi hesabınıza bağlamalısınız. https://welcome.skymavis.com/download/ adresinden Mavis Hub uygulamasını indirerek hesabıza giriş yapabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Saklanır?

Axie Infinity (AXS), Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. AXS varlıklarınızı oyunda kullanmak için Ronin cüzdanınıza aktarmak istiyorsanız, öncelikle AXS’i ERC-20 destekleyen (ör: Metamask) bir cüzdana aktarmalısınız. Ardından https://marketplace.axieinfinity.com/profile/dashboard adresinden profilinize giriş yaparak Deposit to Ronin butonuna tıklamalısınız. Ronin Köprüsü aracılığıyla Ethereum cüzdanınızdan Ronin cüzdanına ETH veya AXS transfer edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Ronin köprüsünü kullanırken Ronin cüzdan adresinizi doğru girdiğinizden, doğru dijital varlığı transfer ettiğinizden emin olunuz.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Axie Infinity (AXS) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek Axie Infinity (AXS) alabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Axie Infinity (AXS)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Axie Infinity (AXS) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors