Audius (AUDIO) Nedir? Nasıl Çalışır?

Audius, hayranlar ile müzisyenler arasında köprü kuran merkezi olmayan müzik akış (streaming) platformudur. Platformda yer alan şarkılar arasından en çok dinlenen şarkılar ve müzik listeleri platformun kriptopara varlığı AUDIO ile ödüllendirilmektedir.

Audius (AUDIO) Nasıl Çalışır?

Audius ile müzisyenler, çalışmaları için değiştirilemez ve zaman damgalı kayıtlar oluşturabilirler. Bu kayıtlar merkezi olmayan Audius ağı tarafından güvence altına alınır ve ağa bağlı node’larda (düğümler) saklanır. Eser sahipleri, platformun dijital varlığı AUDIO ile etkileşimli içerikler oluşturabilirler.

Audius ağında İçerik Düğümleri (Content Nodes) müzisyenler tarafından yüklenen müzikleri ve ses dosyalarını saklamaktadır. Keşif Düğümleri (Discovery Nodes) ise kullanıcı hesapları, profil bilgileri, müzik listeleri, takipçi sayıları gibi verileri depolamakla görevlidir.

Audius ağı, merkezi olmayan bir ağdır ve ağa bağlı düğümler sayesinde herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmadan çalışmaya devam edebilir. Ağın kontrolü, ağın dijital varlığı olan AUDIO sahiplerindedir. AUDIO sahipleri, varlıklarını node operatörlerine delege ederek (stake) ek gelir elde edebilir ve ağdaki kararlarda söz sahibi olabilir. Yönetim ve delege işlemleri için https://dashboard.audius.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Audius (AUDIO) Nasıl Saklanır?

Merkezi olmayan müzik platformu Audius’un kriptopara varlığı AUDIO, Ethereum blokzincirinde üretilmiş bir akıllı kontrattır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile AUDIO bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

AUDIO bakiyenizi node operatörlerine delege etmek (stake) veya işlem yapmak istiyorsanız Metamask veya Gnosis Safe servisi üzerinden, desteklenen yazılım ve donanım cüzdanları ile uygulamaya bağlanabilirsiniz.

Audius (AUDIO) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Audius (AUDIO) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Audius (AUDIO) alabilirsiniz.

Audius (AUDIO) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Audius (AUDIO)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Audius (AUDIO) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors