Arpa (ARPA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Arpa, veri gizliliğini koruyan bir hesaplama ağıdır. Arpa, katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Çin merkezli Arpa ağının kurucusu Felix Xu’dur. Arpa’nın yerel jetonu ARPA’dır. Bu yazıda Arpa (ARPA) nedir, Arpa (ARPA) nasıl çalışır, Arpa (ARPA) nasıl alınır ve ARPA/TRY ve ARPA/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Arpa (ARPA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Arpa, verilerin gizliliğini koruyan bir hesaplama ağı olarak oluşturulmuştur. Arpa ağı, veri kullanımını sahiplikten ayırmayı amaçladığını iddia etmektedir. Arpa ağı ile veri kiralamak mümkündür. Yazılım geliştiricileri Arpa ağı üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar oluşturabilmektedir.

Arpa ağının yerel jetonu ARPA’dır. ARPA, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. ARPA jetonu, Arpa ağında veri kiralamalarda ve hesaplamalarda ödeme için kullanılabilmektedir. ARPA jetonu sahipleri, Arpa ağının yönetişiminde oy hakkına sahip olmaktadır.

ARPA’nın toplam arzı 2.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Arpa, 2018 yılının Nisan ayında geliştirilmiştir. Çin Pekin merkezli Arpa ağının kurucusu Felix Xu’dur.

Arpa web sitesine https://www.arpanetwork.io/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.Arpa hakkındaki tüm teknik detaylara https://docsend.com/view/gnqammz8wtysrud4 bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Arpa (ARPA) Nasıl Saklanır?

ARPA, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ARPA bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Arpa (ARPA) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Arpa (ARPA) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Arpa (ARPA) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors