Aragon (ANT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aragon, açık kaynaklı merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) yönetim yazılımıdır. Aragon Derneği tarafından yönetilen Aragon ağı, 2016 yılında Luis Ivan Cuende ve Jorge Izquierdo tarafından kurulmuştur. Aragon’un yerel jetonu ANT’dir. Bu yazıda Aragon (ANT) nedir, Aragon (ANT) nasıl çalışır, Aragon (ANT) nasıl alınır ve ANT/TRY ve ANT/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Aragon (ANT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aragon, projelerin DAO oluşturabilmesine ve DAO’ların yönetilmesine olanak sağlar. Aragon ağında kullanıcılar, kendi DAO’larını oluşturabilmektedir. Kullanıcılar DAO oluşturabilmek için AragonOS adındaki akıllı sözleşmeyi kullanırlar. Platform, kullanıcıların dijital varlıklarını bir araya getirmesine ve bunları bir organizasyon içinde kullanmasına imkan tanıdığını iddia etmektedir.

Aragon, blokzinciri teknolojisi ve akıllı sözleşmeleri kullanarak kullanıcılara katılımcı bir şekilde organizasyonlar oluşturma ve yönetme imkanı sunar.

Aragon’un yerel jetonu ANT’dir. ANT, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. ANT, Aragon platformunda yapılan işlemlerde ödeme yapmak için kullanılabilmektedir. ANT, Aragon ağında DAO yaratmak ve yönetmek amacıyla kullanılır. ANT, Aragon ağının yönetişiminde de kullanılmaktadır. ANT jetonuna sahip olan kullanıcılar, varlıklarını stake edebilmektedir.

ANT jetonunun toplam arzı 43.167.628 adet ile sınırlandırılmıştır.

Aragon ağı, İsviçre merkezli Aragon Derneği tarafından yönetilmektedir. Aragon ağı, 2016 yılında Luis Ivan Cuende ve Jorge Izquierdo tarafından kurulmuştur.

Aragon’un web sitesine https://aragon.org/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aragon hakkındaki tüm teknik detaylara https://github.com/aragon/whitepaper bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aragon (ANT) Nasıl Saklanır?

ANT, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile ANT bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Aragon (ANT) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Aragon (ANT) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Aragon (ANT) alabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors