Aave (AAVE) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aave, kullanıcıların borç verme ve borç almalarına aracılık eden açık kaynaklı likidite protokolüdür. Kriptopara sahiplerine, varlıklarını likidite havuzlarına aktararak gelir elde etme olanağı sunar. Likidite havuzları, borç almak isteyenlere kredi vermek için kullanılmaktadır. Borç almak isteyen kullanıcılar, kriptopara varlıklarını teminat olarak kullanarak faiz karşılığı farklı kriptoparaları borç alabilme imkanına sahiptir. Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olarak çalışan Aave aracılığıyla, Ethereum, Polygon ve Avalanche blokzincirleri üzerindeki kriptopara varlıkları ile borç alma ve borç verme işlemleri yapabilmek mümkündür. Platform aynı zamanda kullanıcılara AAVE kriptopara varlıklarını kilitleyerek ek gelir elde etme imkanı da sunmaktadır.

Aave (AAVE) Nasıl Çalışır?

Ethereum blokzinciri üzerinde ETHLend ismiyle 2017’de hayata geçen platform 2018’de Aave olarak yeniden adlandırılarak merkezi olmayan finans (deFi) platformu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Akıllı kontrat temelli Aave protokolü, kullanıcıların herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan borç alma, borç verme ve ek gelir elde etmelerine aracılık etmektedir.

Aave, gelir elde etmek isteyen kripto varlık sahiplerine cazip faiz oranları sunarak, kullanıcıların kripto varlıklarını, akıllı kontratlardan oluşan likidite havuzunda toplar. Borç almak isteyen kullanıcılar kripto varlıklarını teminat olarak göstererek havuzda bulunan kripto varlıklarını borç olarak alabilir. Borç alan kullanıcı, süre sonunda önceden belirlenen faiziyle birlikte geri ödenir. Kripto varlıkları borç almak isteyen kullanıcılar, Aave bakiyelerini kullanarak daha düşük faiz oranlarından faydalanabilirler.

Aave (AAVE) Nasıl Saklanır?

Aave merkeziyetsiz finans platformunun kripto varlığı AAVE, Ethereum blokzincirinde üretilmiş bir akıllı kontrattır. ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları AAVE bakiyesini yönetmek için kullanılabilir.

Aave platformu, Ethereum blokzincirindeki kripto varlıklar için tarayıcı tabanlı Metamask veya WalletConnect destekli Trustwallet, Enjin, imToken mobil cüzdanları ile birlikte Ledger donanım cüzdanlarını, Torus web cüzdanlarını desteklemektedir. Avalanche ve Polygon ağlarındaki kriptopara varlıkları için Metamask veya WalletConnect destekli cüzdanlar ile platforma bağlanarak işlem yapabilirsiniz.

Aave (AAVE) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Aave (AAVE) alıp satmak için BtcTurk | Kripto web sitesi veya BtcTurk | Kripto mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Aave (AAVE) alabilirsiniz.

Aave (AAVE) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Aave (AAVE)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman’ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Aave (AAVE) bölümünü izleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors