Soft Cap Nedir?

ICO, kriptopara arzı anlamına gelmektedir ve yeni üretilen bir kripto varlığın satışa sunulması sürecini ifade eder. Kriptopara projelerini geliştiren kişiler, projelerine fon sağlamak amacıyla ICO’lara katılırlar ve projelerine ait olan kriptoparaları kullanıcıların satışına sunarlar. ICO’lara katılan proje geliştiricileri ise kendi ihtiyaç duydukları en üst ve en düşük yatırım miktarını, ICO’lara başlamadan önce belirlerler. Belirlenen en düşük sınırdaki yatırım miktarı ise soft cap olarak ifade edilir. Bu yazıda soft cap nedir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

ICO hakkında daha detaylı bilgilere ICO (Initial Coin Offering) Nedir? yazısından ulaşabilirsiniz.

Soft Cap Nedir?

Soft cap, alt sınır anlamına gelmektedir. Soft cap, fon toplamak için arz edilen bir kriptopara projesinin, arzı sırasında hedeflenen en düşük yatırım miktarını ifade eder. Soft cap, proje sahiplerinin projeyi geliştirebilmesi için ihtiyaç duyduğu minimum fon miktarıdır.

Soft Cap’ın Hard Cap’tan Farkı Nedir?

Hard cap, kriptopara arzı sürecinde toplanabilecek en yüksek jeton miktarını ifade ederken, soft cap ise projeye fon toplama sürecindeki minimum fon miktarını ifade eder. Hard cap’ta olan bir proje amacına ulaşır ve kriptopara arzı gerçekleştirilir. Soft cap’ta olan bir proje amacına ulaşamaz ve kriptopara arzı gerçekleşmez.

Hard cap hakkında daha detaylı bilgilere Hard Cap Nedir? yazısından ulaşabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors