Pre-mining Nedir? Nasıl Çalışır?

Kriptoparalardan bazıları, madencilik (mining) adı verilen bir dizi işlem sonucunda üretilir. Kriptopara madenciliği, özel yazılım ve donanımlara sahip cihazların, karmaşık problemleri çözerek kriptopara transfer işlemlerini onaylaması ve bunun sonucunda yeni kriptopara ile ödüllendirilmesidir. Pre-mining ise bir kriptopara biriminin piyasaya sürülmeden önce o kriptopara projesinin geliştiricileri tarafından gerçekleştirilen madencilik işlemlerini ifade eder. Bu yazıda pre-mining nedir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Pre-mining Nedir?

Pre-mining, bir kriptoparada madencilik işlemlerinin başlamasından önce kriptoparanın üretim ve dağıtım sürecini ifade eder. Pre-mining; proje geliştiricilerini ve proje yatırımcılarını ödüllendirmenin bir yolu olarak yorumlanabilir. Pre-mining süreci, bir kriptopara projesinin halka arz edilmeden önce dağıtılması veya satılmasını kapsar. Pre-mining, bir kriptoparanın arzını etkileyen önemli bir süreçtir.

Pre-mining Nasıl Çalışır?

ICO sürecine sahip kriptoparalarda, projeyi destekleyen ve yatırım yapmak isteyen kişilere ön satış olması amacıyla pre-mining süreci oluşturulabilir. Pre-mining, bir projenin kurucuları ve projeyi geliştiren ekipte yer alan çalışanların, projenin halka ilk arzından önce hisse senedi dağıtılması uygulamasına benzemektedir. Pre-mining uygulamasında dağıtılan kripto varlıklar, proje gelişmeye devam ettikçe ve yatırımcılar tarafından alınıp satılınca, sahipleri için önemli bir değer yaratacaktır.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors