Kriptopara Nasıl Alınır?

Kriptopara sahibi olmak isteyen bir kişi, kriptopara alım satım platformları üzerinden kriptopara satın alarak bu ekosisteme ilk adımını atabilir. Kriptopara alım satım platformlarını kullanmadan da kriptoparalara sahip olmak mümkündür. Kriptoparalara sahip olmanın bir diğer yöntemi ise kriptopara madenciliği gerçekleştirmektir. Bu yazıda kriptopara nasıl alınır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Kriptopara Nasıl Alınır?

Kullanıcılar kriptopara almak için kriptopara alım satım platformlarını tercih edebilir. Kriptopara alım satım platformları, itibari para birimleri kullanılarak kriptopara işlemlerinin gerçekleştirildiği yerlerdir. Bu platformlar kriptopara alım ve satım yapan kullanıcılar arasında bir aracı görevi görmektedir. Kullanıcılar almak istediği kriptoparalara, alım satım platformlarının desteklediği emir tipini seçerek emirlerini verebilirler. Kullanıcıların verdikleri emirler, bir başka kullanıcının emriyle eşleştiğinde kriptopara alım işlemi gerçekleşir.

Kriptopara alım satım platformları hakkında daha detaylı bilgilere Kriptopara Borsası Nedir? yazısından ulaşabilirsiniz.

Kriptoparalara sahip olmanın bir diğer yöntemi de kriptopara madenciliğidir. Kriptopara madenciliği, en temel tanımıyla, özel yazılım ve donanımlara sahip cihazların, karmaşık problemleri çözerek kriptopara transfer işlemlerini onaylaması ve bunun sonucunda yeni üretilen kriptopara ile ödüllendirilmesidir. Teoride, bir bilgisayara ve ‌internete sahip olan herkes madencilik yapabilmektedir. Kriptopara madenciliğinin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler; maliyet, hız ve zorluk bakımından birbirinden ayrışmaktadır.

Kriptopara madenciliği hakkında daha detaylı bilgilere Kriptopara Madenciliği (Mining) Nedir? yazısından ulaşabilirsiniz.

BtcTurk | Kripto ile Nasıl Kriptopara Alınır ve Satılır?

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 4.5 milyon kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olan BtcTurk | Kripto, kullanıcılarına en iyi hizmet verme mottosuyla çalışmaya devam etmektedir ve 2021 yılında dünyanın en çok tercih edilen ve kullanılan kriptopara uygulamaları arasında yer alan tek Türk Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu olmuştur.

BtcTurk | Kripto uygulaması ile Bitcoin ve kriptoparaları kolayca alıp satabilirsiniz.

1. Adım: BtcTurk | Kripto’ya Giriş Yapın

BtcTurk | Kripto hesabınıza, “Giriş Yap” butonuna basarak kayıtlı olduğunuz e-posta adresi ve parolayla giriş yapabilirsiniz. BtcTurk | Kripto’ya üye değilseniz, Yeni Üyelik bağlantısına dokunduktan sonra kısa sürede üye olabilirsiniz. Üye girişinin ardından iki aşamalı doğrulama kodunu girerek BtcTurk | Kripto’ya giriş yapabilirsiniz.

2. Adım: Para Yatırma

Yatır – Çek ekranını kullanarak BtcTurk | Kripto’ya Türk Lirası yatırabilirsiniz. Yatır – Çek ekranında Para Yatırma seçeneğinin altında anlaşmalı bankalar ile kolayca Türk Lirası yatırabilirsiniz.

3. Adım: Kriptopara Alıp Satma

BtcTurk | Kripto’da Fiyatlar ekranında, işlem yapabileceğiniz tüm işlem çiftlerini görebilirsiniz. Seçtiğiniz bir kriptopara işlem çiftine dokunarak o işlem çiftinin; fiyat grafiği, derinlik tablosu, en iyi alış satış fiyatları, 24 saatlik en yüksek ve en düşük fiyatları, 24 saatlik hacim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Al ve Sat butonları ile alım satım ekranına geçiş yapabilirsiniz. BtcTurk | Kripto ile kolayca kriptopara alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors