Bitcoin Gündemi | 5 Nisan – 12 Nisan 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
5 Nisan – 12 Nisan 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

5 Nisan – 12 Nisan Bitcoin Gündemi;

  • Bitcoin, Trump’tan daha fazla aratılıyor
  • MicroStrategy yeniden Bitcoin aldı
  • Bitcoin madencilik zorluğu rekor tazeledi
  • ABD başkan adayı Kennedy’den Bitcoin açıklaması
  • RIOT’tan Bitcoin satışı

Bitcoin’in fiyatında yaşanan artış, Bitcoin’in internetteki aranma hacmine de yansıdı. Ahrefs verilerine göre Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok aranan terim oldu. Global aranma hacminde Bitcoin 12 milyon ile ilk sırada bulunurken Bitcoin’in arkasından 2,6 milyon aranma hacmi ile Donald Trump geliyor.

Bitcoin alımları ile bilinen ve uzun süredir sessizliğini koruyan MicroStrategy şirketi geçtiğimiz ay Bitcoin aldığını duyurmuştu. MicroStrategy, aynı hafta içinde yeniden Bitcoin aldığını duyurdu. Yapılan duyuruya göre şirket, 24 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında toplamda 1045 adet Bitcoin aldı. Alınan Bitcoin’ler için toplamda 29,3 milyon dolar ödediğini açıklayan MicroStrategy’nin, sahip olduğu toplam Bitcoin sayısı ise 140 bine ulaştı.

Bu yıl rekor üstüne rekor kıran Bitcoin madencilik zorluğu yeniden en yüksek seviyesine ulaştı. 4. kez üst üste artan Bitcoin madencilik zorluğunda yeni rekor 47,89 trilyon oldu. Son olarak 24 Mart’ta %7.5’lik artışla rekor kıran Bitcoin madencilik zorluğu, yeni ayarlanmasının ardından %2.23’lük artış gösterdi ve rekorunu tazeledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni olmasıyla bilinen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 yılında gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen Robert F. Kennedy Jr., Twitter hesabından Bitcoin’i savunan açıklamalarda bulundu. Bankacılık sistemini eleştiren Kennedy, Bitcoin gibi kriptoparaların yaşanılacak ekonomik krizlerden, insanlara kaçma imkanı verdiğini savundu.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi RIOT, şirketin Mart ayı bilançosunu açıkladı. Yapılan açıklamada RIOT, Mart ayında 695 Bitcoin kazıldığını açıkladı. Buna ek olarak şirket, bu dönemde 675 Bitcoin sattığını, yapılan satışlardan 16,7 milyon dolar kazanıldığını belirtti.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors