Bitcoin Gündemi | 12 Nisan – 19 Nisan 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
12 Nisan – 19 Nisan 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

12 Nisan – 19 Nisan Bitcoin Gündemi;

  • Arjantin’den Bitcoin Atağı
  • Warren Buffett’tan Bitcoin Açıklaması
  • Gizlice Bitcoin Alan Ülke: Butan
  • CleanSpark Makine Alımlarına Devam Ediyor
  • Montana Eyaleti Madencileri Koruyor

Bitcoin, Arjantin’de resmi olarak yasallaştı. Bitcoin’in vadeli ETF’si Arjantin’de kabul edildi. Arjantin Menkul Kıymetler Borsası CNV, Bitcoin ETF’si onayını resmen verdi. Bu gelişme ile yatırımcılar, Bitcoin’in vadeli fiyat endeksine yatırım yapabilecekler.

Dünyanın en zengin 5. kişisi olan iş insanı ve hisse senedi yatırımcısı Warren Buffett, Bitcoin hakkında olumsuz görüşlerini belirtmeye devam ediyor. Son olarak CNBC’nin sorularını yanıtlayan Buffett, Bitcoin’in yatırımcılar için bir kumar olduğunu belirtti. Bitcoin’in hiçbir somut değeri olmadığını söyleyen Buffett, insanlardaki kumar oynama içgüdüsü bittiğinde, Bitcoin alımlarının da biteceğini savundu.

BlockFi ve Celsius’un iflas dosyalarında, daha önce Bitcoin’e yatırım yaptığı bilinmeyen bir ülkenin Bitcoin ve kriptopara alımı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Dünyanın en mutlu ülkeleri listesinde her zaman üst sıralarda yer alan Butan ülkesinin, devlet yatırım fonu Druk aracılığıyla Bitcoin ve diğer kriptoparalara yatırım yaptığı açıklandı.

Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark, Şubat ayında gerçekleştirdiği 20 bin adet Bitcoin madencilik makinesi alımının ardından yeni bir alım daha gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada şirketin, Çin merkezli makine üreticisi Bitmain’den, 45 bin adet Bitcoin madencilik makinesinin alındığı ve tüm makinelerin Eylül ayına kadar teslim edileceği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinde meclis, Bitcoin ve kriptoparalar hakkında yeni kararlar aldı. Meclise sunulan, kriptoparaların ödeme yöntemi olarak kullanımında vergilerin sıfırlanması ve kriptopara madencilerinin haklarını korunması gibi maddelerin yer aldığı yasa tasarısı resmen kabul edildi. Yasa tasarısı, Montana Valisi’nin imzasının ardından yasalaşacak.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors