Bitcoin Gündemi | 3 Ağustos – 10 Ağustos 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
3 Ağustos – 10 Ağustos 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

3 Ağustos – 10 Ağustos 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Bitcoin, El Salvador’un Turizm Gelirini Artırdı
2) Kosova’da Bitcoin Madenciliği En Az 2 Ay Daha Yasak
3) Core Scientific, Bitcoin’lerini Satmaya Devam Ediyor
4) Michael Saylor, MicroStrategy’den İstifa Etti
5) Anthony Scaramucci, Bitcoin’in Düşüşünü Tamamladığını Düşünüyor
6) Block Inc’in Bitcoin Gelirinde Düşüş
7) Brezilya Merkez Bankası Direktörü Bitcoin’i Övdüi

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin turizm endüstrisinde gerçekleşen artışın sebeplerinden birinin Bitcoin olduğunu belirtti. Sörf turizmi ve ülkede azalan suç vakalarının da gelen turist sayısındaki artışta önemli bir payı olduğunu belirten Bukele, ülkedeki turizm endüstrisinin pandemi öncesi seviyeye gelmesindeki en büyük nedenlerinden birisinin Bitcoin olduğunu vurguladı.

Kosova hükümeti, askıya aldığı Bitcoin ve kriptopara madencilik faaliyetlerinin bir süre daha uzatılacağını açıkladı. Enerji fiyatlarında gerçekleşen artış sebebiyle tüm ülkeyi ekonomik bir şekilde elektrik kullanımına teşvik etmeye çalışan devlet yetkilileri, Bitcoin ve kriptopara madenciliğini en az 2 ay süreyle daha yasakladı.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Temmuz ayında 1975 Bitcoin sattığını açıkladı. Core Scientific, Bitcoin satışından 44 milyon dolar gelir elde ettiğini ve Bitcoin satışlarına devam edeceğini belirtti

Bitcoin hakkında sürekli olarak olumlu demeçler veren ve Bitcoin maksimalisti olan Michael Saylor, MicroStrategy şirketindeki CEO’luk görevinden istifa etti. Bitcoin yatırımlarıyla bilinen yazılım şirketi MicroStrategy’nin, yılın ikinci çeyreğinde 1 milyar dolara yakın bir zarar açıklamasının ardından Michael Saylor görevinden ayrıldı. Zararın, Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşlerden dolayı kaynaklanabileceği belirtiliyor.

SkyBridge Capital şirketinin kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in görebileceği en düşük seviyeyi gördüğünü belirtti. Scaramucci, Bitcoin’in adil piyasa değerinin 40,000 dolar seviyelerinde olduğunu ve Bitcoin’in uzun vadeli yatırımlar için en uygun seçeneklerden birisi olduğunu vurguladı.

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey’in sahip olduğu dijital ödeme şirketi Block Inc’in, yılın 2. çeyreğindeki Bitcoin gelirinde düşüş olduğu açıklandı. Block, şirketin yıllık karının artmasına karşın Bitcoin gelirinin düşmesini, Bitcoin’in piyasa hareketlerindeki belirsizlik sebebiyle olduğu şeklinde yorumladı.

Brezilya Merkez Bankası Direktörü Fabio Araujo, Bitcoin’in finansal bir yenilik olduğunu belirtti. Araujo, Bitcoin’in Web 3 teknolojisinin oluşmasında önemli bir rolü olduğunu vurguladı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors