Bitcoin Gündemi | 29 Mart – 5 Nisan 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
29 Mart – 5 Nisan 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

29 Mart – 5 Nisan Bitcoin Gündemi;

  • Yapay zekadan Bitcoin tahmini
  • Tim Draper’den yeni Bitcoin açıklaması
  • ABD hükümeti Bitcoin satıyor
  • Marathon Digital’den rekor
  • Danimarka’dan Bitcoin kararı

Son dönemin en popüler yapay zeka botlarından olan ChatGPT, Bitcoin hakkında gelecek tahmininde bulundu. Bitcoin fiyatının gelecek yıllarda hangi seviyede olacağı sorulan ChatGPT, cevap olarak 2024 yılında 150 bin dolar, 2025’te 175 bin dolar, 2026’da 200 bin dolar, 2030 da ise 300 bin dolara ulaşabileceği tahmininde bulundu.

Bitcoin hakkında pozitif yorumlarıyla bilinen ve 2023 yılında Bitcoin’in 250 bin dolar seviyelerine ulaşmasını bekleyen ünlü iş insanı Tim Draper, yaşanan banka iflaslarının, insanların Bitcoin’e karşı uyanması için bir alarm olduğunu belirtti. Yaşanan bankacılık krizinin, Bitcoin alma konusunda hem isteksiz hem de kararsız olanlar için uyanma alarmı olduğunu söyleyen Draper, yaşananlar sonrasında çoğu kişinin ikna olacağını düşündüğünü belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Silk Road operasyonu sonucunda ele geçirilen, devlete ait olan Bitcoin’lerin bir kısmını sattığını açıkladı. Hükümet, 14 Mart 2023 tarihinde 9 bin 861 Bitcoin satışı yaptığını, bu satışlardan toplamda 215 milyon 738 bin dolar alındığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital, Mart ayında şirket rekorunu kırdı. Birçok madencilik firmasının sorunlar yaşadığı dönemde Marathon Digital, şirket rekorunu kırarak 825 Bitcoin üretti. Aylık rekorunun yanı sıra çeyreklik rekoru kıran Marathon Digital, 2023 yılının ilk çeyreğinde toplamda 2195 Bitcoin üretti.

Danimarka Yüksek Mahkemesi, Bitcoin ile elde edilen kazançların vergilendirilmesi konusunda yeni bir karar aldı. Yüksek Mahkeme, daha önceden yapılan bir mahkeme kararını onaylayarak Bitcoin ile elde edilen gelirin vergilendirilebilir olduğu yönünde karar aldı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors