Bitcoin Gündemi – 28 Mayıs

Bitcoin ile ilgili en önemli gelişmeleri derlediğimiz Bitcoin Gündemi’nin bu sayısında 21-28 Mayıs haftasındaki konuları derledik. Her hafta yayınlanan Bitcoin Gündemi ile güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bitcoin, Londra Borsası’nda İşleme Açılıyor

İngiltere’deki regülatör FCA, Londra Borsası’nda Bitcoin ve Ethereum ETP ürünlerinin işleme açılmasını onayladı. 28 Mayıs itibariyle işleme açılması beklenen ETP ürünleri için Wisdomtree, 21shares ve Invesco şirketlerine onay verildi. ABD ve Hong Kong sonrasında, ETF trendine İngiltere de dahil olmuş oldu.

Spot Bitcoin ETF Talebi Artıyor

Nisan ayının başlarından itibaren Bitcoin ETF ürünlerindeki satış baskısı yükseliş göstermekteydi. 14 Nisan itibariyle Spot Bitcoin ETF ürünlerine olan talep yükselerek satış baskısının önüne geçti. Böylelikle art arda 9 iş günü boyunca Bitcoin ETF ürünlerine net giriş gerçekleşirken, ETF yatırımcılarının elinde bulundurduğu Bitcoin adedi 840 binin üzerine çıktı.

Bitcoin Eğitimi

İsviçre merkezli HMS Üniversitesi, Bitcoin odaklı ücretli bir eğitim programı duyurdu. Program kapsamında, öğrencilerin kendi iş modellerine Bitcoin’i nasıl entegre edebilecekleri üzerine ekonomik bir model anlatılacak. Ayrıca, Bitcoin’in teknik özellikleriyle, diğer kriptoparalardan nasıl ayrıştığına dair temel bilgilerin de verileceği duyuruldu.

Trump, Bitcoin ile Bağış Kabul Etmeye Başladı.

Yeniden başkan adaylığı için Biden ile yarışan Trump, kendisinin seçilmesi halinde ABD’nin kriptopara merkezi olacağını ve yatırımcıları engellemeyeceğini belirtti. Trump, bu sözlerinden kısa bir süre sonra ise Bitcoin ve kriptopara ile kendi seçim kampanyasına bağış yapılabilen bir internet sitesi oluşturdu.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors