Bitcoin Gündemi | 26 Nisan – 3 Mayıs 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
26 Nisan – 3 Mayıs 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

26 Nisan – 3 Mayıs Bitcoin Gündemi;

  • Bitcoin White Paper’ı Apple’dan kalkıyor
  • Senatör Ted Cruz Bitcoin’i savunmaya devam ediyor
  • Block’tan Bitcoin madenciliği adımı
  • 1 milyon cüzdanda en az 1 Bitcoin!
  • MicroStrategy, 2023 ilk çeyrek bilançosunu açıkladı

Geçtiğimiz haftalardan Apple’ın Mac bilgisayarlarının sisteminde Bitcoin White Paper’ının yer aldığı ortaya çıkmıştı. 2018 yılından bu yana yer alan ancak yeni keşfedilen bu olayın ardından, Apple’ın aldığı karar ile yeni güncellemede bu dosyaların silineceği iddia edildi. MacOS Ventura’nın 13.4 sürümünde Bitcoin White Paper’ının yer almayacağı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde daha önceden Bitcoin hakkında yaptığı olumlu açıklamalar ile Bitcoin’e olan desteğini belirten senatör Ted Cruz, Bitcoin hakkında pozitif açıklamalarına devam ediyor. Her pazartesi Bitcoin aldığını açıklayan senatör, toplamda 2’den fazla Bitcoin’e sahip olduğunu ve bu dönemin dip seviye olduğunu vurgulayarak volatilitenin kendisi için çok önemli olmadığını belirtti.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin Block şirketi, Bitcoin madenciliği için önemli adımlar atmaya başladı. Şirket, yüksek performanslı Bitcoin madencilik ASIC’inin önemli ölçüde tamamlandığını açıkladı. 5 nanometrelik cihazların geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bitcoin fiyatının sene başından beri artmasıyla birlikte, cüzdanlardaki Bitcoin sayısında da hareketlilikler gözlemlenmeye başlandı. En az 1 Bitcoin tutan cüzdanların sayısı rekor seviyeye ulaştı. Sene başında 814 bin olan bu sayı, açıklanan son verilere göre 994 bin seviyesini aştı ve tüm zamanların en yüksek sayısına ulaştı.

Bitcoin alımları ile bilinen yazılım şirketi MicroStrategy, 2023 yılının ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Yapılan açıklamada şirketin mali açıdan ilerleme kaydedildiği belirtilirken, ilk çeyrekte Bitcoin alımının devam ettiği vurgulandı. 2023 yılının ilk çeyreğinde şirketin 7 bin 500 Bitcoin aldığı ve toplamda 140 bine yakın Bitcoin’e sahip olduğu açıklandı. Şirket CFO’su Andrew Kang yaptığı açıklamada, şirketin Bitcoin stratejisine olan inancının güçlü bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors