Bitcoin Gündemi | 24 Mayıs – 31 Mayıs 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
24 Mayıs – 31 Mayıs 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

24 Mayıs – 31 Mayıs Bitcoin Gündemi;

  • ABD’de Bitcoin destekçisi başkan adayı
  • Bitcoin Core 25.0 yayında
  • Peter Schiff’ten NFT koleksiyonu
  • Celcius’un madencilik bölümü US Bitcoin Corp’ta
  • Arthur Hayes’tan Bitcoin fiyat tahmini

Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida eyaletinin valisi olan ve Bitcoin’e karşı pozitif tutumuyla bilinen Ron DeSantis, Twitter Spaces yayınında Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlığına aday olduğunu duyurdu. DeSantis’in başkanlık vaatlerinin arasında Bitcoin de yer aldı. Başkan olduğunda Bitcoin’i koruyacağını duyuran DeSantis, mevcut Biden yönetiminin tekrar seçilmesi halinde, kriptoparalar kullanımının desteklenmeyeceğini iddia etti.

Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilen ve Bitcoin ağında düğüm oluşturma, Bitcoin depolama gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan Bitcoin Core yazılımının, en yeni sürümü olan 25.0 sürümü kullanıma sunuldu. Kullanıma sunulan yeni sürüm ile ağda yer alan çok sayıda hata düzeltmeleri gerçekleştirildi.

Bitcoin ve kriptoparalara karşı sürekli olarak olumsuz yorumlarda bulunan ünlü yatırımcı Peter Schiff’ten, söylemlerine ters düşen bir hamle geldi. Schiff, Bitcoin ağı üzerinde yeni bir NFT koleksiyonunu çıkardığını duyurdu. Yapılan yorumlara karşı Schiff, Bitcoin’e henüz geçmediğini ve işin sadece sanatsal yönünü ele aldığını savundu.

Kripto kredi verme platformu olan ve geçtiğimiz aylarda iflasını açıklayan Celcius Network şirketinin tüm madencilik operasyonları, US Bitcoin Corp tarafından satın alındı. Yapılan son duyuruya göre, Celcius Network’ün tüm madencilik operasyonları bundan sonraki süreçte, US Bitcoin Corp tarafından gerçekleştirilecek.

Kriptopara piyasasında popüler bir isim olan Arthur Hayes, bu sene ve önümüzde yıllarda Bitcoin’in fiyatına yönelik tahminlerde bulundu. Hayes, Bitcoin’in 2023 yılında 70 bin Dolar seviyelerine çıkacağını, 2024’te bu fiyatı katlayarak devam edeceğini ancak 2025 ve 2026 yıllarının fiyat anlamında büyük bir felakete uğrayacağını belirtti.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors