Bitcoin Gündemi | 24 Ağustos – 31 Ağustos 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
24 Ağustos – 31 Ağustos 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

24 Ağustos – 31 Ağustos 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Hareketsiz Cüzdandan 10,000 Bitcoin Transferi
2) Justin Bons, Bitcoin’i Eleştirdi
3) Wall Street Kurdu’ndan Bitcoin Yorumu
4) Bitcoin Madencilik Zorluğu Artıyor
5) ABD’de Kredi Sorununa Bitcoin Çözümü
6) VanEck Bitcoin Spot ETF Kararı Ertelendi

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

2013 yılından beri hiçbir işlem yapılmayan bir Bitcoin cüzdanından, 10,000 Bitcoin başka cüzdanlara taşındı. İşlem yapılan Bitcoinler’in satılmak üzere alım satım platformlarına gönderilmediği, yeni cüzdanlar arasında paylaştırıldığı tespit edildi.

Cyber Capital şirketinin kurucusu Justin Bons, Bitcoin hakkında olumsuz ifadeler kullandı. 2014 yılında Bitcoin hakkında olumlu demeçleri olan Justin Bons Twitter hesabından paylaştığı gönderilerde, Bitcoin’in teknik ilerleme eksikliği ve kullanım alanı açısından zayıf olması sebebiyle uzun süredir kötüleştiğini, spekülatif bir varlığa dönüştüğünü belirtti.

2013 yılında vizyona giren “The Wolf of Wall Street” filmi ile ismine aşina olduğumuz “Wall Street Kurdu” lakaplı eski borsacı Jordan Belford, Bitcoin hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundu. Belfort, güçlü altyapısı sebebiyle Bitcoin’in uzun vadeli yatırımlarda göz önüne alınması gerektiğini belirtti. 2018 yılında Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlar için yanıldığını söyleyen Jordan Belfort, Bitcoin’in enflasyondan korunma ve değer saklama aracı olması sebebiyle Bitcoin’e karşı özel ilgisi olduğunu vurguladı.

Bitcoin madencilik zorluğu artış göstermeye devam ediyor. Mayıs ayında gerçekleşen 31.25 T’lik rekor seviyenin ardından, ilk kez zorluktaki artış zirve seviyesine yaklaştı. Madencilik zorluğu %9 artış ile 30.98 T’ye ulaştı. Bitcoin madencilik zorluluğunun artmasının ardından, madencilik kar marjlarında düşüşler meydana geldi.

ABD Başkanı Joe Biden’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu öğrenci kredisi af planının ardından, kredilerin ödenmesi için Bitcoin odaklı bir çözüm önerisi fikri sunuldu. Satoshi Action Fund’un CEO’su Dennis Porter, öğrenci kredisi sorununun çözülmesi için, borçlu olan tüm kişilere 10,000 Dolar değerinde Bitcoin verilmesini ve 10 yıllık akıllı sözleşme ile kilitlenmesini önerdi. Porter, 10 yıllık sürenin dolmasının ardından, sözleşmede yer alan miktarın borçların ödenmesi için yeterli olabileceğini belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu 45 gün erteledi. SEC, başvurunun ertelenmesinin gerekçesi olarak, önerilen kural değişikliğini değerlendirmek için ek süreye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors