Bitcoin Gündemi | 22 Mart – 29 Mart 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
22 Mart – 29 Mart 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

22 Mart – 29 Mart Bitcoin Gündemi;

  • MicroStrategy’den yeni Bitcoin alımı
  • Bitcoin madencilik zorluğunda yeni rekor
  • Arthur Hayes’ten yeni Bitcoin tahmini
  • GetGo Café+Market’ten Bitcoin açılımı
  • Bitcoin hash oranında artış

Son yıllarda gerçekleştirdiği Bitcoin alımları ile adını duyuran yazılım şirketi MicroStrategy, uzun bir aranın ardından yeniden Bitcoin aldığını açıkladı. Toplamda 6455 Bitcoin alımı gerçekleştiren MicroStrategy’nin bu işlemdeki fiyat ortalaması 23,238 dolar oldu. Bu alımlarla birlikte MicroStrategy’nin sahip olduğu toplam Bitcoin miktarı ise 138,955 oldu.

Bitcoin üretimindeki zorluk seviyesini belirten Bitcoin madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekorunu tazeledi. Bitcoin madencilik zorluğu %7.56’lık artışla birlikte 46.84 trilyon oldu.

Bitcoin hakkındaki yorumları ve fiyat tahminleriyle gündem olan Arthur Hayes, Bitcoin hakkında yeni bir fiyat tahmininde bulundu. Bitcoin fiyatının mevcut değerinden %3.400 artacağını savunan Hayes, Bitcoin’in 1 milyon doların üzerine çıkacağını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli GetGo Café+Market, bazı şubelerine Bitcoin ATM’leri kuracağını açıkladı. Bitcoin ATM’leri kurmak için Bitcoin Depot ile anlaşan GetGo, yapılan iş birliği ile 125 mağazasına Bitcoin ATM’si kurulacağını duyurdu.

Bitcoin fiyatında yaşanan hareketlerin ardından Bitcoin hash oranında da artış gerçekleşti. Bitcoin hash oranı 398 exahash’e yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin hash oranının yükselmesiyle madencilerin maliyetinin artması bekleniyor.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors