Bitcoin Gündemi | 21 Eylül – 28 Eylül 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
21 Eylül – 28 Eylül 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

21 Eylül – 28 Eylül 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Cambrian Asset Management’ten Bitcoin Atılımı
2) JPMorgan CEO’sundan Bitcoin’e Ponzi Yorumu
3) Compute North’tan İflas Başvurusu
4) MicroStrategy Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor
5) Kenya Merkez Bankası Başkanı Bitcoin’i Reddediyor
6) Colorado’da Bitcoin ile Vergi Ödeme Dönemi

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Kurumsal şirketler Bitcoin yatırımlarına devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım şirketi Cambrian Asset Management, yakın dönemde Bitcoin yatırımı gerçekleştiren kurumsal firmalar arasında yerini aldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildiride şirketin, 7 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdiği açıklandı.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, yaptığı son açıklamada Bitcoin hakkında olumsuz ifadeler kullandı. Dimon, blokzinciri teknolojisinin ve bu teknolojinin yarattığı imkanları değerli bulduğunu ifade etmesine karşın Bitcoin’i ‘merkeziyetsiz ponzi proje’ olarak yorumladı.

Bitcoin fiyatında yaşanan olumsuz dalgalanmalar, etkisini Bitcoin odaklı çalışan firmalarda göstermeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi Compute North, iflas için başvuruda bulundu. Küresel anlamda enerji fiyatında yaşanan artış ve Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler sonucunda şirketin CEO’su Dave Perrill istifa etti ve şirket iflas başvurusunda bulundu. Şirket, borçlulara bir geri ödeme planı oluşturduğunu ve bu süreçte çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Bitcoin yatırımları ile bilinen MicroStrategy şirketinden, yeni bir Bitcoin alım açıklaması geldi. Bitcoin’in fiyatından bağımsız bir şekilde düzenli olarak Bitcoin yatırımı gerçekleştiren MicroStrategy, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı son bildiride 6 milyon dolar değerinde yaklaşık 301 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Son alımla birlikte MicroStrategy şirketinin elindeki Bitcoin sayısı 130.000’i geçti.

Kenya halkının, Bitcoin’i resmi para olarak kullanmak istemesine dair gelişmelerin artmasının ardından Kenya Merkez Bankası Başkanı açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, Kenya’nın rezervlerini Bitcoin’e dönüştürmeyi reddetti. Bitcoin’in faydalı bir finansal enstrüman olmadığını düşünen Njoroge, halkın bu isteğini ‘çılgınlık’ olarak niteledi.

Colorado valisi Jared Polis, Bitcoin ve kriptoparalar ile vergi ödemelerinin gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Polis, Colorado’nun son birkaç yıldır blokzinciri teknolojisi, Bitcoin ve diğer kriptoparalarla ilgilendiğini belirtti.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors