Bitcoin Gündemi | 20-27 Temmuz

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
20-27 Temmuz haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

20-27 Temmuz Bitcoin Gündemi;

1) Sırbistan Prensi’nden Bitcoin’e Yeşil Işık
2) Tesla, Elindeki Bitcoin’lerin %75’ini Sattı
3) 9 Yıldır Kayıp Olan 7.500 Bitcoin İçin Kurtarma Planı
4) BtcTurk’ten, COPA’ya 210.000 Dolarlık Fon
5) SEC, Coinbase’ye Soruşturma Açtı
6) Gizemli Bitcoiner’den 3 Günde 132.877’lik Bitcoin Alımı
7) Robert Kiyosaki, Bitcoin Almayı Planlıyor
8) ABD’li Senatörlerden Bitcoin Hakkında Yasa Tasarısı

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Sırbistan prensi Philip Karageorgevitch, her ülkenin Bitcoin’i benimseyeceğini ve bunun kaçınılmaz olacağını belirtti.

Elon Musk’un sahip olduğu Tesla şirketi, elinde tuttuğu Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığını açıkladı. Tesla, bu satıştan toplamda 64 milyon dolarlık bir kazanç elde etti.

2013 yılında, 163 milyon dolar değerindeki Bitcoin cüzdanını kaybeden Bitcoin kullanıcısı James Howells, içerisinde 7.500 Bitcoin bulunan sabit diskini bulmak için robotların ve insanların birlikte çalıştığı bir arama planını Newport Kent Konseyi’ne sunmayı planlıyor.

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran BtcTurk, kriptopara ekosistemine kâr amacı gütmeden destek vererek, üyelerine açık patent stratejisi sunan COPA’ya 210 bin dolarlık fon sağlayarak sponsor oldu.

Kriptopara alım satım platformu Coinbase’ye, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma açıldı. SEC, soruşturmanın gerekçesi olarak, Coinbase’nin menkul kıymet listelemiş olabileceğini gösterdi.

Kim olduğu bilinmeyen bir kullanıcı, 15-21 Temmuz tarihleri arasında toplamda 132.877 Bitcoin alımı gerçekleştirdi. 19-21 Temmuz tarihleri arasında 3 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştiren kişinin kimliği gizemini koruyor.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ABD tahvil piyasasının 1788 yılından bu yana en büyük çöküşü olduğunu belirtti. Bitcoin alımı yapmak için, Bitcoin’in düşmesini beklediğini açıkladı.

ABD’de Bitcoin ve kriptoparalara karşı destekleyici tutumlar sergileyen 2 senatör Patrick Toomey ve Kyrsten Sinema, Bitcoin yatırımcıları için vergi indirimini öngören yasa tasarısı sundu. Tasarıda, 50 dolara kadar olan Bitcoin ve kriptopara işlemlerinde vergi ödenmemesi yer alıyor.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors