Bitcoin Gündemi | 19 Nisan – 26 Nisan 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
19 Nisan – 26 Nisan 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

19 Nisan – 26 Nisan Bitcoin Gündemi;

  • Tesla Bitcoin’lerini tutuyor
  • ABD’de Bitcoin yatırımcısı İletişim Direktörü dönemi
  • Avustralya’dan Bitcoin ATM’si atağı
  • Intel, Bitcoin madenciliğini durduruyor
  • Robert Kiyosaki Bitcoin’i savunmaya devam ediyor

Kurumsal firmalar arasında en çok Bitcoin yatırımı yapan şirketlerden biri olan Tesla, kriptopara yatırımcılarının da merakla beklediği, 2023 yılının ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket, 2023 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin alım ve satım işlemi gerçekleştirmedi. Elindeki Bitcoin’lerini tutmaya devam eden Tesla’nın, toplamda 11 bin 950 Bitcoin’i bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Joe Biden’ın İletişim Direktörü görevine getirilen Ben LaBolt’un Bitcoin yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Barack Obama’nın da kampanya sözcülüğünü yapan Ben LaBolt’un açıklanan mal varlığında, Bitcoin yatırımlarının olduğu belirtildi.

Avustralya, Bitcoin ATM’leri kurmaya devam ediyor. 2023 yılının başından beri Bitcoin ATM’si sayısında büyük bir artış gösteren Avustralya, dünya genelinde en çok Bitcoin ATM’si bulunan ülkeler arasında 3 basamak yükselerek 3. sıraya yerleşti. Avustralya’da toplamda 388 Bitcoin ATM’si bulunuyor. Listenin ilk sırasında ise 29 bin 177 ATM ile Amerika Birleşik Devletleri bulunurken, 2. sırada Kanada, 4. sırada İspanya ve 5. sırada Polonya yer alıyor.

Intel, Bitcoin madenciliği için üretilen birinci nesil Blockscale 1000 serisi çiplerin, üretiminin durdurulduğunu açıkladı. Intel, 2022 yılında, Blockscale ASIC’lerini resmi olarak duyurmuştu. Aradan geçen bir yılın ardından, IDM 2.0 operasyonlarına daha sıkı odaklanılması sebebiyle, Bitcoin madenciliği için üretilen çiplerin üretiminin durdurulacağı açıklandı. Blockscale çipleri için son sipariş tarihi 20 Ekim 2023 olacak. 20 Nisan 2024’e kadar ise bütün ürünlerin sevk edilmesi bekleniyor.

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, finansal piyasalar ve Bitcoin hakkında yine dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Son günlerde yükseliş yaşayan altının büyük bir düşüş yaşayacağını söyleyen Kiyosaki, nakit paranın çöp olduğunu, gerçek paranın ise Bitcoin olduğunu belirtti. Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının da 100 bin dolara geleceğini vurguladı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors