Bitcoin Gündemi | 19 Ekim – 26 Ekim 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
19 Ekim – 26 Ekim 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

19 Ekim – 26 Ekim 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Young Ju Bitcoin Alımlarına Dikkat Çekiyor
2) Tesla’nın 3. Çeyrek Bilançosu Açıklandı
3) Avrupa Birliği’nden Bitcoin Madenciliğini Durdurma Çağrısı
4) Canaan’dan Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Makineler
5) İspanya, Bitcoin ATM’sinde Atak Yaptı
6) Elon Musk’tan Resesyon Açıklaması

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Analiz platformu Crypto Quant’ın CEO’su Young Ju, Bitcoin alımlarının arttığına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bitcoin spot işlem hacminin son 6 ayda 20 kat arttığını vurgulayan Young Ju, Bitcoin’de yaşanan satış baskısını karşılayabilecek spot alımların, Bitcoin balinaları tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Şirket portföyündeki Bitcoin yatırımlarıyla bilinen Tesla’nın 3. çeyrek bilançosu açıklandı. Açıklanan raporda şirket gelirinin, geçen yılın aynı dönemine göre %56 arttığı belirtildi. Bitcoin topluluğunun asıl beklediği haber ise şirketin Bitcoin satışı yapıp yapmadığıydı. İkinci çeyrek bilançosunda elindeki Bitcoin’lerin %75’ini satan Tesla, 3. çeyrek bilançosunda Bitcoin alım ve satımı gerçekleştirmediğini açıkladı.

Tüm dünyada yaşanan enerji krizi, Bitcoin madenciliğini de olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Son olarak Avrupa Birliği Komisyonu’nun yayınladığı bildiride, ülkelerin Bitcoin madenciliğini kısıtlama ve durdurma kararı alacak duruma gelebileceği belirtildi. Yapılan açıklamada, enerji krizinin doğuracağı sonuçlar sebebiyle Bitcoin madenciliğine yönelik bazı faaliyetlerin durdurulmak zorunda kalınabileceği ve madencilere sağlanan vergi indirimlerinin kalkabileceği vurgulandı.

Bitcoin madencilik şirketi Canaan, Bitcoin madenciliği için iki yeni makine ürettiğini açıkladı. Canaan’ın Avalon Made A13 isimli yeni makine serisinde, daha fazla güç verimliliği ve daha yüksek hesaplama gücü özellikleri ön plana çıkıyor.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesine rağmen, Bitcoin ATM sayısında bir basamak geriye gitti. İspanya, Bitcoin ATM sayısında El Salvador’u geride bırakarak 3. sıraya yükseldi. 215 Bitcoin ATM’si ile İspanya’nın 3. sıraya yükseldiği listede, ilk sırada Amerika Birleşik Devletleri, ikinci sırada ise Kanada yer alıyor.

Kriptopara piyasasının önemli isimlerinden Elon Musk, dünyada yaşanan resesyonun en erken 2024 yılında biteceğini belirtti. Kendisine Twitter’dan resesyonun ne kadar süreceğini soran kullanıcıya, 2024 baharına kadar süreceğini söyleyen Elon Musk’ın bu açıklaması, resesyon bitişinin bir sonraki Bitcoin halvingi ile bağlantılı olacağı şeklinde yorumlandı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors