Bitcoin Gündemi | 17 Ağustos – 24 Ağustos 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
17 Ağustos – 24 Ağustos 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

17 Ağustos – 24 Ağustos 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Anthony Scaramucci’den Bitcoin ve Enflasyon Açıklaması
2) Ukrayna Hükümeti’ne Kriptopara Aracılığıyla 54 Milyon Dolarlık Yardım
3) Bitcoin Alımları 4 Kat Arttı
4) Kullanıcılar Bitcoin’leri Özel Cüzdanlarına Çekiyor
5) SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ve Kriptoparalar Hakkında Konuştu
6) Bitcoin Saklayan Cüzdan Sayısında Büyük Artış

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Skybridge Capital şirketinin kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in henüz enflasyona karşı kullanıcıları korumadığını belirtti. Scaramucci; Bitcoin’in, kullanıcıları enflasyona karşı koruyan bir finansal enstrüman olması için en az 1 milyar cüzdana girmesi gerektiğini vurguladı.

Kripto topluluğundan, Ukrayna’ya 54 milyon dolar değerinde yardım yapıldı. Ukrayna hükümetinin Rusya’ya karşı askeri çabalarını destekleyen Aid For Ukraine girişimine, kripto topluluğu tarafından 13,9 milyon doları Bitcoin ile olmak üzere 54 milyon dolarlık yardım gerçekleştirildi. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Ukrayna’nın mücadelesine destek veren kripto topluluğuna yardımlarından ötürü teşekkür etti.

Singapur merkezli DBS Bank, Bitcoin alım işlemlerinin 4 kat arttığını açıkladı. Nisan ayı ile Haziran aylarının verilerini paylaşan DBS Bank, Haziran ayında Bitcoin alım işlemlerinin Nisan ayında yapılan alım işlemlerine oranla 4 kat arttığını vurguladı.

Kriptopara araştırma platformu Arcane Research, yayınladığı son araştırma raporunda, kullanıcıların kendi cüzdanlarına Bitcoin çekme işlemlerinde önemli bir artış olduğunu açıkladı. Haziran ayında başlayan Bitcoin çekme işlemlerinde yaşanan artışın Temmuz ayında devam ettiği ve Ağustos ayının tamamlanmasına sayılı günler kala, kullanıcıların kriptopara alım satım platformlarından kendi cüzdanlarına çektiği Bitcoin sayısının 65 bin Bitcoin’e ulaştığı vurgulandı.

Bitcoin ve kriptopara dünyasına olan uzak yaklaşımıyla bilinen Amerika Birleşik Devletleri SEC Başkanı Gary Gensler, yine kriptoparalara karşı mesafeli bir açıklamada bulundu. Sadece farklı bir teknoloji taşıdığı için kriptopara piyasasını geleneksel piyasalardan ayrı görmenin mantıksız olduğunu belirten Gensler, kriptoparaların menkul kıymet yasalarına tabi olmasını gerektiğini vurguladı.

Bitcoin’in 21 milyonluk arzının %91’inden fazlası şu anda dolaşımda. Yapılan son araştırmada, dolaşımda olan 19 milyon Bitcoin’in, 17 milyondan fazlasının hodl eden hesaplarda tutulduğu belirtildi. Hodl edilen cüzdanlar arasında en fazla miktarda Bitcoin bulunan adresin de 79,957 Bitcoin’e sahip olduğu açıklandı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors