Bitcoin Gündemi | 14 Haziran – 21 Haziran 2023

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
14 Haziran – 21 Haziran 2023 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

14 Haziran – 21 Haziran Bitcoin Gündemi;

  • Michael Saylor’dan Bitcoin dominansı açıklaması
  • Bitcoin madencilik zorluğu rekor seviyede
  • Apple red vermeye devam ediyor
  • BlackRock’tan Bitcoin ETF başvurusu
  • Arthur Hayes Çin’i işaret ediyor

MicroStrategy şirketinin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin dominansı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. SEC’in, kriptopara alım satım platformlarına karşı açtığı soruşturmalara vurgu yapan Saylor, yaşanan olaylar sebebiyle birçok kriptoparanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki alım satım platformlarından çıkarılacağını ve bu durum sonucunda Bitcoin dominansının %80’e çıkacağını iddia etti.

Bitcoin madencilik zorluğu rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bir önceki ayarlamada 50 trilyonu aşan sayı, yeni ayarlamayla rekor seviyeye ulaştı. Bitcoin madencilik zorluğu, yapılan ayarlama sonucunda 52 trilyon seviyesine ulaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ile bahşiş ödeme seçeneği bulunan Damus uygulamasına karşı tutumuyla dikkat çeken Apple, yine bir Bitcoin odaklı uygulamaya karşı olumsuz duruş gösterdi. Bitcoin cüzdan uygulaması Zeus’un son güncellemesi, Apple tarafından red yedi. Apple sorunun çözümü için Zeus’tan uygulamanın gerekli lisans ve izinlere dair belgelerin gönderilmesini talep ediyor.

Varlık yönetim şirketi BlackRock, SEC’e spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Kriptopara piyasasında bu gelişme heyecan uyandırsa da SEC, şirketlerin daha önce yaptığı başvuruları reddetmişti. SEC’in BlackRock’ın yaptığı ETF başvurusuna 240 gün içinde karar vermesi gerekiyor.

Kriptopara piyasasında popüler bir isim olan Arthur Hayes, Bitcoin’in artışı için Çin’i işaret etti. Arthur Hayes, Çinli trader’ların Bitcoin boğasına öncülük edeceğini, Çin ekonomisinde olan yavaşlamanın Bitcoin’e olumlu yansıyacağını belirtti.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors