Bitcoin Gündemi (14-21 Mayıs)

Bitcoin Pizza Günü

22 Mayıs 2010 tarihinde Bitcoin ile satın alınan 2 adet pizza, Bitcoin ile yapılan ilk alışveriş olarak tarihe geçti. O günden bu güne Bitcoin pizza günü her 22 Mayıs tarihinde tüm dünyada kutlanmaktadır. Çarşamba günü kutlanacak olan Bitcoin Pizza Günü, Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak geçirdiği tarihsel sürece anlamlı bir vurgu yapıyor. Hepimizin Bitcoin Pizza Günü Kutlu Olsun

Rekor Spot Bitcoin ETF Yatırımı

Yatırım firmaları, 100 milyon dolar ve üzeri pozisyonlarını her çeyrek sonunda SEC ile kamuya açık şekilde paylaşırlar. 2024’ün birinci çeyrek verileri sonucunda toplam 929 yatırım firmasının 10.7 milyar dolar değerinde Spot Bitcoin ETF satın alarak Bitcoin yatırımı yaptığı ortaya çıktı. Millenium Manager, 4 ayrı fon üzerinden yaklaşık 2 milyar dolarlık Bitcoin ETF yatırımı ile liderlik koltuğunun sahibi oldu. 

CME Spot Bitcoin Trendine Dahil Oluyor

Dünyanın en büyük kaldıraçlı işlem piyasası Chicago Ticaret Borsası (CME), geçtiğimiz yıllarda kaldıraçlı Bitcoin ve Ethereum ürünlerini işleme açmıştı. Ünlü borsanın şimdi de Spot Bitcoin ürününü işleme açmak için çalışmalara başladığı belirtiliyor.

El Salvador’un Bitcoin’leri

El Salvador, ülkenin doğal jeotermal kaynaklarının bir kısmıyla 2021 yılından bu yana Bitcoin madenciliği yapmaktaydı. Yaklaşık 3 yıllık bu süreçte El Salvador sadece madencilik üzerinden yaklaşık 350 milyon dolar değere sahip 474 adet Bitcoin kazandı. Ülkenin sahip olduğu toplam Bitcoin miktarı ise 5755 adet ile artmaya devam ediyor.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors