Bitcoin Gündemi | 12 Ekim – 19 Ekim 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
12 Ekim – 19 Ekim 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

12 Ekim – 19 Ekim 2022 Bitcoin Gündemi;

1) Kanye West’ten Satoshi Şapkası
2) El Salvador, Bitcoin Yatırımında Zarar Ediyor
3) JPMorgan CEO’sundan Bitcoin’e Sert Eleştiriler
4) Kevin O’Leary’den Bitcoin ve Regülasyon Yorumu
5) Robert Kiyosaki’den, Bitcoin’e Yeşil Işık

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Rap sanatçısı Kanye West, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun isminin yazılı olduğu şapka ile görüntülendi. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli JPMorgan şirketindeki banka hesabının kapatılması ve Instagram hesabının silinmesiyle konuşulan West, son olarak Kaliforniya’da Satoshi Nakamoto şapkasıyla tekrar gündeme geldi.

2021 yılında Bitcoin’i resmi para birimi ilan eden El Salvador’un, yaşanan 1 yıllık süreç içerisindeki Bitcoin yatırımlarından zarar ettiği açıklandı. Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle eleştirilerin daha çok arttığı El Salvador’da, işletmelerin %86’sının Bitcoin ile satış yapmayı benimsemediği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli finans kuruluşu JPMorgan’ın Bitcoin karşıtlığıyla bilinen CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin hakkındaki sert eleştirilerine devam ediyor.
Daha önce yaptığı açıklamalarda kriptopara yatırımı yapmayacağını ve Bitcoin’in değersiz olduğunu belirten Dimon, katıldığı son konferansta Bitcoin için “kirli” ve “pahalı” kelimelerini kullandı.

Kanadalı yatırımcı ve finans danışmanı Kevin O’Leary yaptığı açıklamada, gerçekleşecek olası regülasyonlar sonrasında, ulusal varlık fonlarının bir kısmının Bitcoin’e yatırım olarak aktarılacağını belirtti.
Bitcoin ve kriptoparalar hakkındaki regülasyonların netleşmesinin ardından, devlet fonlarının bir miktarının Bitcoin’e aktarılacağını ve bunun da yaklaşık 1 trilyon dolarlık Bitcoin alımına denk geleceğini açıkladı.

Dünyanın en çok okunan finans kitaplarından Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı olan yatırımcı Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulundu. Bitcoin hakkında daha önce de olumlu konuşun Kiyosaki, altın ve gümüşün yanı sıra Bitcoin’in gelecekte önemli bir noktada olacağını belirtti.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors