Bitcoin Gündemi | 10 Ağustos – 17 Ağustos 2022

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
10 Ağustos – 17 Ağustos 2022 haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

10 Ağustos – 17 Ağustos 2022 Bitcoin Gündemi;

1) BSP, Bitcoin ve Kriptoparaların Potansiyelini Vurguladı

2) Anthony Scaramucci, Bitcoin İçin İyimserliğini Sürdürüyor

3) Kryptovault, Norveç’in Daha Soğuk Bir Bölgesine Taşınıyor

4) Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek Şirketlere Bir Yenisi Daha Katıldı.

5) Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşandı

6) Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senedi Fiyatlarında Artış

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

Filipinler Merkez Bankası BSP, Bitcoin ve kriptoparaların, yerel ve global ödemeleri geliştirme potansiyeli olduğunu paylaştı. BSP’nin yaptığı açıklamada, özellikle 2021 yılında Filipinler’de Bitcoin ve diğer kriptoparaların alım satım işlem hacimlerinin zirvelere ulaştığı vurgulanarak BSP’nin odak noktasının Bitcoin ve diğer kriptoparaların hem yerel hem de uluslararası ortamda daha hızlı ve ekonomik fon transferi sağlama potansiyeline sahip olduğu için, özellikle ödemeleri kapsayan finansal hizmetlerin iyileştirmesine katkısı olabileceğini belirtti.

Skybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, kriptopara piyasalarının geleceği için iyimser yorumlarda bulundu. Scaramucci verdiği röportajda yatırımcılara “sabırlı ve uzun vadeli kalmalarını” tavsiye ettiğini belirtti. Özellikle, her gün gelişimini sürdüren Bitcoin ödeme protokolü Lightning Network’ün Bitcoin’in geleceği için önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca kurucusu olduğu şirket Skybride Capital’in, önümüzdeki altı yıl içinde Bitcoin’de benzeri görülmemiş bir yükseliş görülebileceğine inandığını da ekledi.

Bitcoin madencilik şirketi Kryptovault Norveç’te bulunan merkezini yine aynı ülke içinde farklı bir bölgeye taşıma kararı aldı. Şirketin CEO’su Kjetil Hove Pettersen tarafından yapılan açıklamada bu karara artan enerji fiyatlarının ve Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik motivasyonlarının neden olduğunu belirtti. Norveç, çevre politikalarının olumlu bir sonucu olarak son yıllarda Avrupa’daki Bitcoin madenciliği için önemli bir merkez haline gelmişti. Kryptovault da operasyonlarının çok büyük bir kısmını ülkenin daha soğuk olan kuzey bir bölgesine taşıyacaklarını bildirdi.

Bitcoin ile ödeme kabul edecek şirketlere bir yenisi daha katıldı. Lastik kaplama üreticisi Vaculug, Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Kendi sektöründe Bitcoin ile ödeme kabul edecek ilk şirket olan Vaculug, Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerinin kullanımın artması ile Avrupa’nın lider lastik kaplama üretici firması olarak ödeme planlarına Bitcoin ve Ethereum’u ekleyeceklerini belirtti.

Bitcoin blokzinciri verilerine göre, Bitcoin madencilik gelirleri 12 Ağustos’ta 23,488 milyon dolara yükseldi. Gelirlerinin artışı, piyasa koşulları ve işletme maliyetlerine rağmen Bitcoin madenciliğinin uygulanabilir olduğunu destekleyici bir veri olarak okunuyor. Bunun yanı sıra Bitcoin hash oranı da geçtiğimiz ay %10 oranında artarak Bitcoin blokzinciri ağının direncini arttırdı.

Bir önceki haberimizde paylaştığımız Bitcoin madencilik gelirlerindeki artış, Bitcoin madencilik şirketlerinin hisse senedi fiyatlarına da olumlu yansıdı. Hut8 Mining Corp., Marathon Digital Holdings ve Core Scientific dahil olmak üzere Bitcoin ve diğer kriptoparaların madenciliğini yürüten şirketlerin hisse fiyatları Haziran 2022’den en az %95 daha iyi performans gösterdi.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Bitcoin gündeminde geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors