Bitcoin Gündemi | 13-20 Temmuz

Bitcoin dünyasındaki son dakika haberleri takip edip sizin için derledik.
13-20 Temmuz haftasında Bitcoin piyasasında yaşanan en güncel gelişme ve haberleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

13-20 Temmuz Bitcoin Gündemi;

1) JPMorgan, Bitcoin Üretim Maliyetlerinin Düşebileceğini Açıkladı
2) Kazakistan’da Madencilik Yapanların Vergi Oranı Arttı
3) UFC Dövüşçüsü Luana Pinheiro, Maaşını Bitcoin ile Alacak
4) Rusya’da Bitcoin Ödemeleri Yasaklandı
5) Marathon Digital, Bilgi İşlem Gücünü Artıyor
6) İsveç, Bitcoin Madenciliğine Ara Verebileceğini Belirtti
7) Thomas Peterffy, Bitcoin Satın Almayı Düşünüyor
8) NYDIG, New York Yankees’e Sponsor Oldu

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Yaşandı?

JPMorgan, yayınladığı son raporunda Bitcoin üretim maliyetinin Haziran ayına göre %50 düşebileceğini belirtti. JPMorgan stratejistleri bu durumun, Bitcoin’in fiyat artışını etkileyebileceğini açıkladı.

Kazakistan, ülkede uygulanan vergi kanunlarında değişiklikler gerçekleştirdi. Bitcoin madenciliğinde çok önemli bir lokasyon olan Kazakistan’da yapılan son vergi değişikliklerinden sonra, madencilik yapanlara uygulanan vergi oranı da yükseltildi.

Bitcoin ile ödeme alan sporculara bir yenisi daha katıldı. Brezilyalı UFC dövüşçüsü Luana Pinheiro, Latin Amerika’da maaşının tamamını Bitcoin olarak alan ilk kadın sporcu oldu. Pinheiro “Brezilya’lıyım, bu yüzden enflasyon ve etkileri hakkında bir şeyler biliyorum” diyerek Bitcoin’in enflasyona karşı bir değer saklama aracı olduğuna vurgu yaptı.

Rusya’da kriptoparalar hakkındaki yasa tasarısı Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından onaylandı. İmzalanan yasaya göre Rusya’da, mal ve hizmetlerin Bitcoin ve kriptoparalar ile ödenmesi yasaklandı.

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, 2023 yılında Bitcoin madenciliği için saniyede yaklaşık 23,3 bilgi işlem gücü elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Düşük maliyetli elektrik hizmetleri ile Avrupa’da Bitcoin madenciliğinde önemli bir rol oynayan İsveç; artan enerji talebi sebebiyle, enerjiyi başka alanlarda kullanarak Bitcoin madenciliğine ara verebileceklerini belirtti.

Daha önce elinde Bitcoin tuttuğunu açıklayan Interactive Brokers şirketinin kurucusu Thomas Peterffy, Bitcoin’in daha fazla değer kaybetmesi durumunda Bitcoin satın almayı düşündüğünü belirtti.

NYDIG, Major League Baseball takımı New York Yankees takımına sponsor olduğunu açıkladı. Şirket, New York Yankees’in ‘Resmi Bitcoin Bordro Platformu’ olmak için uzun dönemli anlaşma sağladı.

Bir sonraki hafta Bitcoin dünyasında yaşanan en güncel gelişmeleri yine BtcTurk Bilgi Platformu’ndan takip edip inceleyebilirsiniz.

Kaynaklar


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors