BtcTurk’te Her Hafta Doğrulanan Kripto Varlık Sayısı 10’a Yükseldi

Dünya genelinde denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG, BtcTurk tarafından saklanan seçili kripto varlıkların doğrulama prosedürüne 20 Eylül 2021 itibarıyla her hafta devam ediyor.

Her hafta yapılan doğrulama işlemi ve ardından KPMG tarafından oluşturulan özet rapor BtcTurk | Kripto’nun Raporlar sayfasında kullanıcılarımıza şeffaf şekilde paylaşılmaktadır. Doğrulama işlemi, 29 Kasım 2022 tarihi itibarıyla en yüksek işlem hacmine sahip 10 kripto varlık ile yapılmaya devam edilecektir.

Kripto Varlık Doğrulama İşlemi Ne Anlama Geliyor?

BtcTurk’ün kullanıcıları lehine var olduğunu iddia ettiği kriptoparaların gerçekten sistemde, küresel çapta çalışan blokzincirleri üzerinde olup olmadığı takip edilmiş ve doğrulanmış oluyor. Bu sayede kullanıcılarımızın kendi ekranlarında gördüğü kripto varlıklarının gerçekten de BtcTurk’ün cüzdanlarında olduğu da doğrulanmış oluyor.  

Her hafta yapılan doğrulama çalışmasına ait KPMG tarafından oluşturulan özet raporu BtcTurk | Kripto Raporlar sayfasından inceleyebilirsiniz.

BtcTurk, KPMG’yi 29 Kasım 2022 itibarıyla BtcTurk kullanıcılarının BTC, ADA, AVAX, DOGE, ETH, LUNC, SHIB, SOL, USDT ve XRP varlıkları ile ilgili üzerinde mutabık kalınan prosedürleri yerine getirmesi ve bu varlıkların karşılığının BtcTurk soğuk cüzdanlarında karşılanıp karşılanmadığını doğrulaması amacıyla görevlendirerek doğrulama prosedürü yapılan kripto varlık sayısını 3’ten 10’a yükseltmiştir.

KPMG, BtcTurk’de en yüksek işlem hacmine sahip 10 kripto varlıkla ilgili soğuk cüzdan doğrulama çalışmasına ilişkin üzerinde mutabık kalınan prosedürleri tamamlamış ve ilgili özet rapor BtcTurk | Kripto web sitesi Raporlar sayfasında yayınlanmıştır.

İlgili 10 kripto varlık, en çok işlem hacmine sahip olan varlıklardan olup, sonraki çalışmalarda farklı kripto varlıklar için de çalışmalar gerçekleştirilebilir.

Doğrulama prosedürü yapılan kripto varlık sayısının 10’a yükseltilmesinin ardından BtcTurk CEO’su Özgür Güneri “Sektörün güven ihtiyacının öne çıktığı bugünlerde KPMG ile yaptığımız çalışmayı kullanıcılarımız ve paydaşlarımız için çok önemli buluyoruz. Sadece Bitcoin ve kripto varlıkların soğuk cüzdanlarda var olduğunu değil bu tutarlar ile kullanıcılarımız adına saklamakla sorumlu bulunduğumuz varlık tutarının bire bir uyumlu olduğunun tespit yönteminin gerçek sonuçları sunabileceğine inaniyoruz. BtcTurk | Kripto’da işlem gören ve en yüksek hacme sahip doğrulanan kripto varlıkların sayısını 3’ten 10’a yükselterek bu güven ihtiyacını gidermek adına sektöre öncülük etmekten gurur duyuyoruz.” yorumunu yapmıştır.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors