BtcTurk Esporda Da Yeni Neslin Yanında!

Oyun üreticilerinin sayısının artması, teknolojinin oyun sektöründe etkin bir şekilde kullanılması ile oyun endüstrisine yapılan yatırımlar her geçen gün artmaya devam etmektedir. Oyun sektörü, son yıllarda yaşadığı ivmeyle dünyanın en büyük finans alanlarından birisi haline gelmeye başladı. Blokzinciri teknolojisinin oyun sektörüne entegre olmasıyla birlikte, oyuncuların kendilerine gelir sağladığı iş modelleri de ortaya çıkmış oldu.

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran BtcTurk, #YeniNeslinYanındayız mesajı ile oyun sektörüne ve yeni nesil spor olan espora desteğini sürdürmeye devam ediyor.

BtcLeague’in 3. Sezonu öncesi, BtcTurk’ün espor&gaming alanında daha önce neler yaptığını inceleyelim;

Emilli Takımlar Resmi Sponsoru

Kadın ve Erkek Milli Futbol Takımı ve Kadın ve Erkek Milli Voleybol Takımları’nın ana sponsoru olan BtcTurk, Emilli Takımlar’ın da resmi sponsoru oldu.

Türkiye Kadın ve Erkek Milli Futbol Takımları’nın ardından BtcTurk eMilli Takımlar’ın da ana sponsoru oldu. FIFA ve PES oyunlarındaki Milli Takımlar’ın ana sponsoru olan BtcTurk, eEuro 2021 elemelerinden bu yana omuz omuza verilen her mücadelede eMilli Takımlar’a destek vermeye devam ediyor. BtcTurk, eMilli takım ana sponsorluğu boyunca; FIFA eMilli Takımı oyuncuları bol ödüllü Twitch yayınları, Emre Kayır ile eMilli Takım seçmeleri özel yayını gibi etkinliklerle izleyiciler ile buluştu.

BtcTurk Twitch Kanalı Yayınları

BtcTurk, canlı yayın platformu Twitch’te özel konuklar ve etkinlikler ile oyun içerikleri üretmeye devam ediyor.

BtcTurk Twitch kanalının, Educatedear ile gerçekleştirdiği yayınlarla başlattığı serüven hız kesmeden devam ediyor. 2020 yılında başlayan BtcTurk Twitch yayınları; ödüllü yarışmalar, bilgilendirici ve eğlenceli içerikler ve yayınlardaki oyun hediyeleri ile aktif olarak izleyicilerle buluşuyor.

BtcTurk, Twitch yayınları sürecinde; eMilli Takım oyuncu seçmeleri, eEuro2021 Ön Elemeleri öncesi gerçekleştirilen ve TFF Twitch kanalıyla eş zamanlı ortak yayınlanan eFriendly Cup yayını, eMilli Takım oyuncuları ile farklı konseptlerde özel yayınlar, BtcTurk x Esa Supremes CS:GO Turnuvası yayınları, BtTurk x ESA PUBG Domination maç yayınları, Türkiye’nin en büyük FIFA turnuvası Be The Champion League maç yayınları ve sürpriz konuklarla gerçekleştirilen Watch Party içerikleriyle çok sayıda kullanıcıya ulaştı.

Football Manager, FIFA, PES, CS:GO, VALORANT, PUBG gibi farklı kitlelere hitap eden oyunlarla birçok gamer BtcTurk Twitch kanalında bulutu.

VALORANT Regional League Türkiye: Birlik x Coca-Cola Sponsorluğu

BtcTurk, VALORANT oyununun Türkiye’deki en önemli organizasyonu olan VALORANT Regional League Türkiye: Birlik x Coca Cola liginde ödül sponsoru oldu.

BtcTurk ödül sponsoru olarak destek verdiği turnuvada; yaklaşık 75 saat yayın yapıldı, yapılan yayınlar yaklaşık 22 milyon dakika izlendi ve canlı yayınlar toplam 200 binden fazla tekil izleyiciyi tarafından takip edildi. BtcTurk turnuvanın tamamlanmasının ardından, turnuvanın en iyi anlarını sosyal medya kanallarından takipçileriyle buluşturdu.

BtcTurk x ESA PUBG Domination Turnuvası

BtcTurk, 16 takımın katıldığı PUBG turnuvasının isim ve ödül sponsoru oldu.

BtcTurk x ESA PUBG Domination Turnuvası 16-28 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşti. Ödül havuzunun toplamda 50.000 TL olduğu turnuvada oynanan maçlar, BtcTurk Twitch kanalında izleyicilerle buluştu. PUBG oyununun önemli oyuncularından 10000DAYS turnuva maçlarını, BtcTurk Twitch kanalında izleyicilerle izledi. Turnuva boyunca BtcTurk Twitch kanalını takip eden izleyiciler, sürpriz ödüllerle buluştu. 16 takım, 64 oyuncuyla 6 gün süren turnuva maçlarında, kıran kırana mücadeleler sonrasında şampiyon BBL Esports oldu.

Domination serisinin 2. ayağı olan BtcTurk x ESA PUBG Domination 2 Turnuvası’nda ise ödül havuzu 75.000 TL oldu. 4 gün boyunca puanlama usulü ile birbirleriyle mücadele eden 16 takım arasından şampiyon 230 puan alan Digital Athletics oldu.

BtcTurk x ESA Supremes CS:GO Turnuvası

BtcTurk, 8 takımın katıldığı CS:GO turnuvasının isim ve ödül sponsoru oldu.

BtcTurk x ESA Supremes CS:GO Turnuvası 10-13 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlendi. 10 Mart’ta açık elemeler ile başlayan turnuva, 11 Mart’ta oynanan çeyrek final, 12 Mart’ta yarı final ve 13 Mart’taki büyük final ile son buldu. 10.000 TL ödül havuzu olan turnuvada, 12-13 Mart tarihlerinde oynanan yarı final ve büyük final maçları, canlı olarak BtcTurk Twitch kanalında yayınlandı.

Toplamda 8 takımın mücadele ettiği turnuvanın şampiyonu ve ödülü kazanan takımı Eternal Fire oldu.

Turnuva Çekilişleri

BtcTurk; sponsor olarak yer aldığı turnuvaların yayın anlarında, izleyicilerin oyunlara interaktif olarak katılmasını sağladı ve izleyicilere ödüller kazanma şansı sundu.

BtcLeague Powered by BtcTurk

Türkiye’nin en yetenekli FIFA oyuncuları ve takımları BtcLeague Powered by BtcTurk’te bir araya geldi.

BtcTurk, ESA ile Türkiye’nin en kapsamlı FIFA organizasyonunu BtcLeague Powered by BtcTurk ile gerçekleştirdi. Turnuvada Türkiye’nin en önemli spor kulüplerinin yanı sıra, ünlü FIFA oyuncuları da şampiyonluk için yarıştı.
ESA Twitch kanalından yayınlanan turnuvanın özel günlerinde, BtcTurk Twitch kanalından Watch Partyler gerçekleşti ve bu yayınlarda izleyicilere sürpriz hediyeler dağıtıldı.
Toplam ödül havuzunun 35.000 TL olduğu turnuvanın sunuculuğu Murat Yenersoy ve Tuna Yurdakul tarafından gerçekleşti.
28 Mayıs 2022 tarihinde başlayan turnuvada takımlar 25 Haziran’a kadar grup aşamasında mücadele etti. Grup aşamalarının ardından 26 Haziran tarihinde gerçekleştirilen final müsabakasının kazananı Team Demiral takımı oldu ve BTCL’deki ilk sezonda kupaya ulaştı.
Televizyon ve dijital mecralarda turnuva birçok platformun ilgisini çekti. Turnuva, özellikle özel kanallarda birden çok kez gösterildi.

BTCL, Ağustos ayında 2. sezonu ile kaldığı yerden devam etti.
Toplamda 35.000 TL ödül havuzu olan 2. sezon, 9 Ağustos 2022’de başladı ve 30 Ağustos’ta oynanan final mücadelesi ile tamamlandı. Maçlar ESA Twitch kanalından yayınlandı ve BtcTurk turnuva boyunca sürpriz ödüller ile takipçilerini buluşturdu.
Müthiş mücadelelerin olduğu BTCL 2. Sezon’da, şampiyonluğa ulaşarak kupayı müzesine götüren takım Galatasaray Espor oldu.

BtcLeague, Aralık ayında 3. sezonu ile geri dönüyor!

1 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olan turnuva, 25 Aralık’ta oynanacak final maçı ile son bulacak.

BtcLeague’de yayınlar BtcTurk Twitch kanalında devam edecek. BtcTurk Twitch kanalında ayrıca profesyonel FIFA oyuncusu Emre Kayır ile 3. sezona özel Watch Party yayınlarıyla turnuvanın nabzı tutulacak. Satoshi TV’de Merve Toy’un sunduğu Yeni Nesil Spor programı, BTCL 3. sezonuna özel konuklarıyla turnuva boyunca yayınlarına devam edecek. BtcLeague 3. sezonda seyircilere ve oyunculara verilecek toplam ödül havuzu ise 250.000 TL olacak.
BTCL 3. sezonunda DenizBank İstanbul Wildcats, Digital Athletics, Fenerbahçe Espor, Fire Flux Esports, FUT Esports, Galatasaray Espor, Parla Esports, Team Demiral takımları yer alacak.

BtcTurk; turnuva boyunca PlayStation 4, FIFA 23, oyuncu ekipmanları gibi sürpriz hediyeler vermeye devam edecek.
BtcLeague 3. Sezonu hakkında tüm detayları öğrenmek, sürpriz hediyeleri kaçırmamak ve FIFA heyecanına ortak olmak için BtcTurk sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

BtcTurk’ün En Büyük Ana Sponsor Olduğu GEG 2022 İstanbul’da Düzenlendi

BtcTurk’ün en büyük ana sponsor olduğu İstanbul 2022 Global Esports Games (GEG 2022), 15 – 17 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. 68 farklı ülkeden 400’ün üzerinde espor oyuncusunu bir araya getiren etkinlik, önde gelen espor yayıncılarına da ev sahipliği yaptı. Festivalde Dota 2, Street Fighter V: Champion Edition, PUBG Mobile ve eFootball 2023 oyunlarının dünyaca ünlü takımları mücadele etti ve final karşılaşmaları oynandı.

BtcTurk, İstanbul 2022 Global Esports Games’in en büyük ana sponsoru olmanın ötesinde etkinlikte kurduğu stand ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’nin GEFcon’da konuşmacı olarak katılımı ile de GEG 2022’ye destek sağladı. GEFcon’un ikinci oturumu olan “Espor ve Spor: Türkiye ve Bölge Üzerine Odak” panelinde BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, coğrafyadan kültüre, gelenekten yeniliğe, Türkiye’nin Doğu ile Batı arasında, bağlantı noktasındaki merkezi rolünü değerlendirdi.

BtcTurk, yeni neslin sporu esporda; VALORANT’tan PUBG’ye, CS:GO’dan FIFA’ya, oyuncuların kalbinin attığı her alanda olmaya devam ediyor!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors