BtcTurk, ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye yükseltti

BtcTurk, ödenmiş sermayesini 100 milyon TL'ye yükseltti

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 3,6 milyonu aşan kullanıcı sayısına ulaşan BtcTurk, ödenmiş sermayesini 19 milyon TL’den 100 milyon TL’ye çıkarttı. BtcTurk, böylece ödenmiş sermayesi en yüksek Bitcoin ve kriptopara işlem platformu olarak sektördeki lider konumunu güçlendirdi.

Türkiye’de Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği BtcTurk hem dünyada hem de Türkiye’de kriptopara pazarına duyduğu güven ile sermaye artırımı kararı alarak ödenmiş sermayesini 5 kattan fazla artırarak 100 milyon TL’ye yükseltti. Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştırarak 3,6 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan BtcTurk, böylece ödenmiş sermayesi en yüksek Bitcoin ve kriptopara işlem platformu oldu.

BtcTurk, yaptığı yatırımlar ile hem kullanıcısına hem de Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürürken kriptopara ve blokzinciri teknolojilerinin geleceğine olan inancıyla yatırımlarını artırarak devam ettirmeyi hedefliyor.

12 yıllık sektörde 8 yıldır, uzman ekibi, altyapısı ve finansal gücüyle kullanıcılarının varlıklarını korumak için uluslararası standartlarda çalıştıklarını belirten BtcTurk CEO’su Özgür Güneri; “Bugün BtcTurk olarak; 7 kıtadaki 3,6 milyonu aşan kullanıcılarımızın varlıklarının ve verilerinin güvenliğine hassasiyetle yaklaşıyoruz. Uluslararası ve ulusal finans kurumlarının küresel olarak kabul görmüş çalışma prensipleri çerçevesinde, kullanıcı ve paydaşlarımıza şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde kriptoparalara erişim sağlıyoruz. Yeni nesil bir teknolojinin lider uygulayıcısı olmanın  verdiği sorumlulukla da daha iyi hizmet verebilmek için ekibimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun için de kurulduğumuz günden bu yana sektöre ve işimize yatırım yapmayı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda; Türkiye’nin geleceğine, dijital ekonomisine, dinamizmine olan inancımız doğrultusunda genel kurulumuzun aldığı karar ile ödenmiş sermayemizi 19 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselttik. Yatırımlarımızı sürdürerek tüm paydaşlarımıza güven vermeye devam edeceğiz” dedi.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors