BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Uluslararası 26. Türkiye İç Denetim Kongresi’ne Katıldı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Uluslararası 26. Türkiye İç Denetim Kongresi’ne katıldı. 19 Ekim’de Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşen kongrede Güneri, BloombergHT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen’in moderatörlüğünde gerçekleşen ve KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lider Sinem Cantürk’ün de katıldığı Günümüz Ödeme Sistemlerinin Anatomisi: Dijital Varlıklar için Sırada Ne Var?” başlıklı panelde konuştu.

“Yeni nesil finansal hizmetler ruhuyla kullanıcılarımıza değer önerisi yaratma peşinde koşuyoruz. Siz doğru modeli ortaya koyduğunuzda kullanıcılar geliyorlar” diyen BtcTurk CEO’su kriptopara sektörü için tartışılan regülasyonlara değindi. Güneri, “Aslında regülasyon dediğimiz yapı, imkân olarak bir yandan kullanıcılarımızı korumaya ve işin gelişimine, ayrıca Türkiye’den dünyaya gidecek yapılar oluşturmaya yönelik olmalı diye düşünüyorum” paylaşımını yaptı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Sermaye Piyasası Kanunu’nda çok güzel bir ifade var: Basiretli tüccar. Siz işinizin sorumluluğunu biliyorsanız, insanların varlıklarıyla verileriyle veya yaratmaya çalıştığınız değer önerisinin ne kadar ciddiyet, ekip, sermaye ve şeffaflık gerektiğini bilincindeyseniz zaten regüle oluyorsunuz”.

Kriptopara piyasaları açısından “Yolun daha çok başındayız. Bizim tarafta henüz en iyi fikirlerin çıkmadığını düşünüyorum” ifadesini kullanan Güneri, yeni fikir ve çözümlerle geleceğin bugünden daha iyi olacağına inandığını belirtti.


Siz de BtcTurk‘e üye olarak, dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin alabilirsiniz.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors