Yeni Nesil Birikim: Düzenli Alım

Herkesin hayatında boyutları ve amacı değişse de bir dönem biriktirdiği materyaller olmuştur.

Seyahat anıları hatırlamak için buzdolabı magneti biriktirmek,
okurken yaşattığı hisleri anımsamak için kitap biriktirmek veya
maddiyat gerektiren bir amaca ulaşmak için para biriktirmek…

Biriktirme ve toplama içgüdüsü, hayatta bazen belirli bir zaman aralığında bazense sürekli olarak gerçekleştirilen istikrarlı bir davranış biçimidir.

Peki, daha önce hiç fiziki olarak biriktirilmemiş bir şey düşünün;
bu şeyin biriktirme sınırı olmasa,
amacı ve hizmeti hiçbir şekilde değişmese ve değiştirilemese,
kesinlikle 2140 yılına kadar üretilebilecek olsa ve
bunu dünyanın en kurumsal şirketleriyle birlikte siz de biriktirebilecek olsaydınız nasıl olurdu?

Yeni nesil birikim Düzenli Alım, BtcTurk | Kripto’da!

Düzenli Alım Nedir?

Düzenli Alım, seçeceğiniz zaman aralığında tekrarlanan, otomatik Bitcoin alım talimatı verebileceğiniz BtcTurk | Kripto’nun yeni bir özelliğidir.

Düzenli Alım özelliği ile günlük, haftalık veya aylık gibi seçeceğiniz alım zamanlarında tekrarlanan düzenli Bitcoin alım talimatı verebilirsiniz. Düzenli Alım özelliğini BtcTurk | Kripto mobil uygulamasında sol üst köşede yer alan çark ikonu ile girebileceğiniz menü altında bulabilirsiniz.

Düzenli Alım Neden Kullanılır?

Düzenli Alım, piyasa koşulları nasıl olursa olsun, fiyatından bağımsız bir şekilde düzenli olarak Bitcoin almak için kullanabilen BtcTurk | Kripto’nun yeni özelliğidir.

Düzenli Alım özelliğini kullanan kullanıcılar, aslında Bitcoin’in sunduğu değişmeyen değer önerilerini satın almaktadır.

Düzenli Alım ile tıpkı banka hesabında para biriktirmek, kumbaraya düzenli olarak para atmak gibi, BtcTurk | Kripto cüzdanınızı istikrarlı olarak içine Bitcoin attığınız dijital bir birikim aracına çevirebilirsiniz.

Düzenli Alım Bir Yatırım Stratejisi Olabilir Mi?

Bitcoin, finansal enstrümanlar arasında en dinamik yapıya sahip olan yatırım araçlarından birisidir. Bitcoin’in değeri, fiyat olarak sürekli değişkenlik gösterse de ortaya çıktığı 31 Ekim 2008 tarihinden beri sunduğu değer önerilerinde hiçbir değişiklik yaşanmamıştır. Bu durum Bitcoin’in, fiyatından bağımsız olarak ona inanan bireyler ve kurumsal şirketler tarafından fazlasıyla sahiplenmesine sebep olmaktadır.

Düzenli Alım özelliği de Bitcoin’in değişmeyen değer önerilerine inanan ve onu sahiplenen kullanıcılar için kolaylıklar sağlamaktadır. Sürekli olarak Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip etmek yerine, Düzenli Alım aracılığıyla belirli zaman aralıklarında Bitcoin sahibi olarak, orta ve uzun vadede bazı avantajları sağlamak da mümkün olabilmektedir.

Düzenli Alım, Dollar Cost Averaging (DCA) içeriğinde vurgulandığı gibi, orta ve uzun vadeli olarak Bitcoin yatırım hedefi olan kullanıcıların, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarına karşı risk yönetimlerini yapabileceği bir metot oluşturabilir.

Önemli Uyarı: Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Finansal yatırım stratejisi kavramı bu yazıda verilmiştir.
Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors